מדריך וורדפרס למפתחים מתחילים – מבוא

יש שתי דרכים עיקריות לעבוד עם וורדפרס.
הדרך הראשונה אומרת התקנת תבנית מעוצבת + אלמנטור לבניית העמודים + תוספים שונים לטפסים, כפתורי שיתוף, פופאפים, חנות מקוונת ודרישות נוספות, בלי לכתוב שורת קוד אחת.
זה אפשרי ובדרך כלל ייקח פחות זמן עבודה באופן יחסי, אבל יש לזה כמה חסרונות:

  • מהירות טעינה – כל תוסף שמתקינים על האתר מריץ את הפונקציות שלו מאחורי הקלעים, מה שמן הסתם מוסיף לעבודת השרת ולזמן הטעינה של האתר. ישנם תוספים שמוסיפים לאתר גם קבצי JS או CSS משלהם, שזה עוד משאבים שמאיטים את קצב הטעינה.
  • התנגשות קוד – מה שנקרא בשפה המקצועית conflicts בין קוד של תוספים שונים. עשוי לגרום לבעיות באתר שלמעצב או המפתח שבנה את האתר אין ממש דרך להתמודד עם הסיטואציה.
  • אבטחה – כל תוסף משמע קוד חיצוני שמישהו כתב ועשוי להיות פתח לפרצות שונות לאתר.
  • התאמה לצרכי הלקוח – הרבה פעמים בסיטואציה שלא נמצא תוסף שעושה את העבודה – מעגלים פינות, כך שהמוצר הסופי לא עונה בדיוק על דרישות הלקוח.

האפשרות הזו לבניית אתר (וההדגשה היא על בנייה ולא על פיתוח. לא מפתחים כאן כלום אלא בונים עמודים/תבנית וכדו') ישימה בעיקר עבור אתרים יחסית פשוטים ללא דרישות יוצאות דופן. אתר תדמית או סחר פשוטים.

במדריך הזה לא נדבר על תוספים מעבר למספר תוספים זעום ביותר, שעליהם נדבר/נזכיר בהמשך. אנחנו מדברים על פיתוח אתר, על כתיבת קוד. ובשביל זה צריכים להכיר היטב את המערכת, לעומק. וככל שנכיר את המערכת יותר לעומק – כך נוכל לעשות איתה פלאות 🙂 מניסיון שלי, פיתחתי באמצעות וורדפרס אתרים ממש רציניים, עם אובייקטי תוכן מגוונים, תבניות מסוגים שונים, ייבוא נתונים חיצוניים, שידור למערכות צד שלישי, עבודה רבה עם גוגל (עוד מדריכים בתכנון….) ועוד.

המדריך ילך צעד צעד להכרת המערכת. בתחילה הבסיס שמגיע built in כשמתקינים את וורדפרס לראשונה, ולאט לאט נראה איך להרחיב את המערכת.

בכל שלב, אם יש נקודות שאינן ברורת דין – תוכלו לפנות בטופס השארת תגובה וארחיב עליהן בעז"ה.

שיהיה לנו בהצלחה רבה!

כתוב/כתבי תגובה