פיתוח אתרי וורדפרס דינאמיים

מהי וורדפרס?

וורדפס היא מערכת ניהול תוכן – CMS (ראשי תיבות של Content Management System), והיא  מערכת ניהול התוכן הנפוצה ביותר לשנת 2018 – 60% מהאתרים מבוססי מערכת ניהול תוכן (CMS) מבוססים על וורדפרס, ומתוך כלל האתרים בעולם – כולל אתרים שאינם מבוססים על CMS – 30% מתוכם מבוססים על וורדפרס. נתון מדהים!

וורדפרס הוקמה בשנת 2003 כמערכת לבלוגרים, והתפתחה למה שהיא היום – פלטפורמה שעליה מבוססים בין השאר מגה-אתרים של חברות גדולות ומוכרות בעולם כמו הניו יורק טיימס, וגם בארץ.

כשאנחנו מדברים על פיתוח אתר הוורדפרס הבא שלכם – ישנם שני מסלולים עיקריים לבחירה – פיתוח מבוסס תבנית ופיתוח מ0.

פיתוח מבוסס תבנית – template/theme

ישנם מאות אלפי תבניות/ערכות נושא מוכנות שהם בעצם אתרים מוכנים כמעט לחלוטין, שניתן להוריד חינמית או בתשלום מאתרים של חברות שמתמחות בפיתוח ערכות לוורדפרס. הערכות הללו, ונדבר רגע על ערכות פרימיום – בתשלום – מכילות מספר רב של תבניות מוכנות לעמודים, שרק צריך להכניס לתוכן את התכנים והתמונות שלכם. ערכות הפרימיום מגיעות עם אפשרויות רבות לקסטומיזציה -התאמה אישית, לצבעים שלכם, לפונט שמתאים ללוגו שלכם, לסדר שעובד לכם טוב יותר ועוד. תוכלו לבחור אילו עמודים לקשר לתפריטים העליון והתחתון, אילו ווידג'טים להכניס לסיידבר שלכם – חיפוש, תגיות, תגובות אחרונות, טופס כלשהו, ועוד.

גם אם תרצו רכיבים ואפשרויות שהתבנית אינה מאפשרת – הרי שעומדים לרשותכם כמעט אינסוף פלאגינים – תוספים – שמסוגלים לעשות כמעט כל דבר שתעלו בדעתכם. החל מהוספת כפתורי שיתוף לאתר, כפתורי הדפסה, טפסי צור קשר מסוגים שונים, מפות גוגל ועוד.

למי זה מתאים?

אתר מבוסס תבנית יתאים בדרך כלל לאתר תדמית שאינו כולל פונקציונליות רצינית מידי. רוב אתרי התדמית מתאימים לקטגוריה הזו – כולל אתרי מסחר מקוון (e-commerce). אז אם אין לכם אתר בסדר גודל של קבוצת שטראוס או אלקטרה סחר – תוכלו לקחת את האפשרות הזו.

יתרונות

 • פיתוח מהיר יחסית – בגלל השימוש ברכיבים מוכנים – נחסכת הרבה עבודת פיתוח מהמפתח, ותקבלו אתר מושלם ומוכן בטווח זמן קצר.
 • כתוצאה ישירה של חיסכון בשעות פיתוח – גם העלות עשויה להיות נמוכה יותר. כמובן זה תלוי במחיר התבנית והתוספים הדרושים לאתר, וכמות ההתאמות הנדרשות לעיצוב שלכם.

חסרונות

 • במידה ויש לכם איזושהי דרישה שלא נמצאת במאגר (לדוגמה התממשקות למערכת הדיוור שאתם עובדים איתה) תהיה למפתח אתגר בעבודה מול תבנית מורכבת ורבת יכולות, כשהוא בעיקר צריך להזהר לא להרוס את יכולות התבנית…. לכן חשוב לעבוד עם מישהו שמכיר את וורדפרס כל כך טוב – עד שזה כמעט לא ייהווה בעיה….
 • מערכות כאלה בד"כ עובדים עם page builders כלשהם – אלמנטור, Visual composer וכו'. במידה ומשתמשים בpage builder לא הכי איטואיטיבי – הזנת התוכן עשויה להיות מאתגרת ומעט מסוכנת, וייתכן שתצטרכו מפתח מנוסה שיעזור לכם להחליף תמונות. 
  אנחנו בכגדש ממליצים על עבודה עם elementor, שאז הבעיה כמעט ואינה קיימת 🙂

ובנוסף, כמו שכתבנו למעלה – האופציה הזו מתאימה לא מתאימה לכל אתר. אז אם יש לכם אתר שמכיל מאמרים וסינונים מורכבים לפי כל מיני פרמטרים, או שדות מסוגים שונים לתצוגה – כדאי לכם לשקול את המסלול השני.

פיתוח אתרים מ-0

כשאנחנו מפתחים אתרים ישירות מהבסיס – אנחנו בונים את התבנית של העמודים ולמעשה את כל הערכה של האתר, כשהיא מותאמת ותפורה בדיוק לדרישות שלכם ולמבנה המיוחד של האתר שאתם צריכים. לפני תחילת הפיתוח נאפיין את הרכיבים השנים של אובייקטי התוכן באתר המיועד.

לדוגמה אם האתר מכיל פתרונות ואנשי קשר – נאפיין אילו שדות יש לפתרון – תיאור, מוצרים קשורים, תמונת באנר, תמונה מוקטנת ורשימת אנשי קשר לבחירה מרשימת אנשי קשר שתזינו במקום אחד באתר. אתם תייצרו כמה פתרונות שתרצו כשלכל אחד תזינו את הפרטים היעודים שלו, וכל הפתרונות יוצגו באותה תבנית שנפתח במיוחד עבורם.

לאחר סיום הפיתוח נשב אתכם ונלמד אתכם איך להזין מה. אל דאגה, המערכת פשוטה ואינטואיטיבית מאד, ולא קשה להתמצא בה גם אם אתם ממש לא בראש של פיתוח וקוד… 

יתרונות

 • האתר תפור במיוחד עבורכם ולפי הדרישות שאתם מציגים. 
 • בגלל שכל אובייקט תוכן נבנה עם תבנית משלו – בכל רגע תוכלו להחליט שאתם רוצים לשנות סדר/גודל וכו' – והשינוי יחול אוטומטית על כל העמודים של אותה תבנית.
 • האפשרות הזו מתאימה לאתר בכל סדר גודל, כמעט ואין מגבלה על האפשרויות בפיתוח, כי הכל נבנה מ-0 בהתאם לדרישות.
 • אתם לא צריכים לקודד כלום. הכל כבר מוכן ואתם רק מזינים תכנים.

חסרונות

 • מן הסתם הפיתוח לוקח יותר זמן, כי צריך לפתח את כל הרכיבים והעמודים כולל לוגיקה ועיצוב
 • כתוצאה ישירה מכך, גם העלות תהיה גבוהה יותר מאשר עבודה מול תבנית מוכנה.

 

רוצים לשמוע עוד?

השאירו לנו פרטים ונחזור אליכם כדי לענות על כל התלבטות או שאלה שמסקרנת אתכם אודות פיתוח האתר המושלם הבא שלכם.

צרו איתי קשר - סיידבר